О пароху

Протојереј Слободан Стојићевић

Протојереј Слободан Стојићевић

Рођен је 25. марта 1980. године у Шапцу. Завршио је Богословију Св. Три Јерарха у Србињу. Рукоположен је 7. новембра 2004. године у чин ђакона, у манастиру Светог Николаја на Соко Граду, а 12. јула 2005. године у чин свештеника у храму Светих Апостола Петра и Павла у Шапцу. Предавао је веронауку у О.Ш. Лаза Лазаревић и Стојан Новаковић у Шапцу, и у Средњој школи у Владимирцима. Од 14. октобра 2007. године постављен је за привременог пароха у Дреновцу. Дана 26. јула 2009. године одликован је звањем протонамесника са правом ношења црвеног појаса. Обновио је стару Цркву Светих Архангела Гаврила и Михаила на Каловици и 26. јула 2014. године одликован је чином протојереја.